19
Eki

Ofis Tasarımı

Hepimiz rahat, davetkar bir atmosferde olmanın genel ruh halimiz ve üretkenliğimiz üzerinde büyük bir rol oynadığını biliyoruz, ancak iyi tasarlanmış bir ofis alanının işletmenizin başarısında bir etki yaratabileceğini biliyor muydunuz? Bir ofisi düzgün bir şekilde nasıl dekore edeceğinizi öğrenmek, işletmeniz üzerinde muazzam bir etki yaratabilir.

Peki nelerden kaçınmamız ofisimizi ‘’yaşanabilir, davetkar ve verimliliği yüksek’’ bir alan haline getirir?

En üretken ofisler, ev konforunu profesyonel bir imaj ile alanınıza kurgulamaktan geçer dolayısıyla, düz soğuk ve kaba eşyalardan kurtulun. Ev konforunuza yardımcı elemanlarla empati kurarak, aslında derinlerde sizi rahatlatıcı mobilyalarla düş kurmanız ve bunları hayata geçirmeniz çok önemli. Basmakalıp aksesuarlardan kurtulun ve iş alanınızdaki farkınız ofisinize de yansısın.

Ofisinize gelecek olan misafirlerinize kötü bir karşılama yapmayın, unutmamanız gereken şey ise sizin müşterilerinizi en iyi ve ilk olarak karşılayacak olan karakter ‘’ofisiniz’’.

Duvarları boş bırakmayın; gelen davetliler veya müşterileriniz, her ne kadar iletişiminizi konuşarak yapsanız da o sizin eserlerinizi sizden habersiz incelemek isteyecektir. Bu yüzden ne yapıyorsanız yapın sizi, diğerlerine anlatan duvarlarınızdaki elementler olsun.

Marka renklerinizi mutlaka birkaç yere entegre edin, bu sizin görsel hafızayı hedef alma sizin şirketiniz veya yaptığınız iş ile ilgili bilinirliğinizi artırır.

Beni takip etmeye devam edin, tavsiyelerime bu kanaldan devam edeceğim…